Dil: TR
Para Birimi: TRY
  • TRY
Mağazamıza Hoşgeldiniz! |

Sepet

0 Parça

Dantelli iç çamaşırlarınızı dikkatli kullanın

Tarih: 2014-07-02

Dantelin cazibesi ve çekiciliği nedeniyle İç giyimde  hep ön planda olmuştur. Dantel iç giyim ürünlerinin çoğunda kullanılmıştır. Kadınların çok fazla tercih ettiği dantelli iç çamaşırları, dikkatsiz kullanıldığında ciddi sağlık sorunları yaratabiliyor. Dermatologlar çamaşırda danteli tercih eden kadınları uyarıyor…
Hazır giyime özellikle iç çamaşırlara karşı alerji oldukça sık rastlanmaktadır. Reaksiyon cilde temasıyla başlar. Genellikle hipersensitivite ve sonrasında kronik cilt değişiklikleri gözlenen sonuçlardır.
yüzde 100 pamuklu ürünlerin  yumuşak dokulu kumaş yapısıyla, yün, naylon ya da fabrikasyon diğer iç giyim ürünlerine oranla vücudumuzla daha uyumlu olduğunu gösteriyor.
iç çamaşırlarının hammaddesinin yanı sıra çamaşırların boyası, yıkama sonrası sabun kalıntıları, iç çamaşırlarında kullanılan sentetik malzeme, ile kirlenmiş iç çamaşırı, vücut sıcaklığı ve dar giyim tarzıyla birleştiğinde allerji ve kıl dönmesine sebep olmaktadırlar. Kıl dönmesi, özellikle bikini bölgesinde kılların sürtünmeye bağlı batıklar geliştirmesi sonucu oluşmaktadır.