Dil: TR
Para Birimi: TRY
  • TRY
Mağazamıza Hoşgeldiniz! |

Sepet

0 Parça

Eskimiş Sütyen Giymenin Zararları

Tarih: 2014-06-12

 İşte dikkat etmeniz gereken bazı noktalar;
 
Bir kadın için göğüslerin diriliği , görünümü çok önemlidir. Çoğu kadın dışarıda giydiği giysilerine gösterdiği özeni her gün kullandığı sütyenlerine göstermiyor.Göğüslerimizin güzelliği için bıçak altına bile yatmayı göze alabiliyoruz. Oysa göğüslerimiz için yanlış beden sütyen kullanmak ya da yıpranmış bir sütyeni giymeye devam etmek ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.  
Özellikle eski ve yıpranmış sütyenleriniz şiddetli omuz ve sırt ağrılarına neden olabilir. Sütyen göğüslerinizi tam kavramayacak kadar eskimiş veya özelliğini yitirmişse göğüslerinizi koruyamayacak demektir. Bu sütyenler yarardan çok zarar verirler.
Sütyen askılarının eskiyerek gevşek olması özellikle iri göğüslü kadınlarda tüm ağırlığın omuz ve sırt bölgesine binmesine ve bu bölgede ciddi ağrılar oluşmasına yol açabilir. Buna dikkat etmeli ve askıları eskimiş ve gevşemiş sütyenlerinizi kullanmaktan vazgeçmelisiniz. Göğüsleriniz büyükse kalın askılı bedeni kavrayan sütyenler seçmelisiniz.
Eğer yürürken veya koşarken göğüsleriniz acıyorsa bu sütyeninizin bol geldiği ya da zamanla bollaştığı anlamına gelir. Askıları ve alt kısmı size tam bile olsa göğüslerinizin sütyenin içine oturması gereken bölüm büyük olabilir. Yani sütyeniniz bozulmuştur.
Bir sütyenin doğru şartlarda yıkandığı zaman ömrü 8-10 aydır. Bir çok giyside olduğu gibi sütyenlerinizi yıllarca kullanamassınız.
Sütyenin çok sıkı olması da sorunlara ve göğüslerde deformasyona yol açabilir. Çok sıkı ve rahatsız sütyenler kullanmaktan kaçınmalı kullandığınız sütyenin askılarını mutlaka kendinize göre ayarlamalısınız. Bozulan askıları yenileri ile değiştirebilirsiniz.
sütyen