Dil: TR
Para Birimi: TRY
  • TRY
Mağazamıza Hoşgeldiniz! |

Sepet

0 Parça

İç Giyim Alışverişinin Püf Noktaları

Tarih: 2014-06-10

En özen göstermemiz gereken iç giyim çeşitlerini alırken dikkat etmemiz gerekli bazı noktalar vardır

iç giyim alışverişi yaparken

En önemli ve ilk olarak bedene uygun, kesimi rahat, dar olmayan iç çamaşırı alınmalı ve AZO sağlık testinden geçmiş ürünler tercih edilmelidir.

Pamuklu iç çamaşır kullanılmalı, İç çamaşırları yüzde 100 pamuklu kumaştan üretilmiş olmasına dikkat ediniz. özellikle bayan külotlarının ağ kısmı mutlaka pamuklu olmalıdır.

Özellikle vajinal enfeksiyonu olan kadınlar tamamıyla pamuklu iç çamaşırlarını tercih etmelidir. Sentetik kumaştan imal edilmiş iç çamaşırları tercih edilmemelidir. Hem hijyen ve hemde konforunuz için bu önemlidir.

Özellikle de yaz aylarında naylon içeren iç çamaşırlarından uzak durulmalıdır. Çünkü terleme nedeniyle oluşan mantar enfeksiyonları özellikle yaz aylarında artış göstermektedir.

Alacağınız iç çamaşırının kumaşlarının yumuşak ve esnek olmasına dikkat ediniz. Dar iç çamaşırları havalanmayı engelleyerek, mikroorganizmaların artmasına sebep olabilir. Islak mayo veya nemli iç çamaşır da bu enfeksiyonu artırır.

Külot çeşitlerinden olan slip, bikini, tanga gibi çamaşırların lastikleri aşırı sert ve aşırı yumuşak olmamalıdır. Belinizi sıkar ve vücudunuzda iz bırakır.Çamaşırın üzerindeki dikiş, esneyen tipte zincir dikişi olmalıdır. Mümkünse dikişsiz iç çamaşırlarını tercih ediniz.

İç çamaşır aşırı derecede beyaz olanlarına beyazlatıcı kimyasallar konulduğu için bunlar tercih edilmemelidir. Zira aşırı beyazlık kumaş içi dokusuna zarar verebilir. Buda çamaşırın ömrünü azaltır.

Sağlığınız için göğüsleri sıkıştıran sütyen modellerinden kaçınılmalı, bedene ve vücut yapısına uygun sütyenler kullanılmalıdır.

Hamilelik döneminde iç giyim tercihlerinizi çok daha iyi irdelemelisiniz. Bu dönemde vücut yapınızda hızlı değişimler gözlenmektedir. Bu hem sağlığınız ve hemde rahat bir hamilelik dönemi geçirmeniz için gereklidir. Hamileliğin son aylarında göğüs uçları hassaslaştığından, sentetik ürünlerden kaçınılmalıdır.

Hamilelik döneminde göğüslerin büyüklüğü ve buna bağlı olarak sütyen ölçüsü çok sık değiştiğinden, bu dönemde uygun ölçüde sütyen kullanımına daha çok dikkat edilmeli.

Doğum sonrası dönemde bedene uygun emzirme sütyeni alınmalı, meme uçlarından süt gelebileceğinden, göğüs pedi kullanımına özen gösterilmelidir. Meme ucunun tahriş olmaması için pamuklu çamaşır giyilmesi ise önemli bir noktadır.

Kendini kanıtlamış, kalitesinden taviz vermeyen, güvenilen ve bilinen iç giyim markaları tercih edilmelidir. lifestil.com  konusunda mükemmel ürünler sunan 27 markanın 1500 çeşit ürününü 37 yıllık tecrübesiyle tercihlerinize sunmaktadır.

iç giyim alış verişi jartiyer alış verişi