Dil: TR
Para Birimi: TRY
  • TRY
Mağazamıza Hoşgeldiniz! |

Sepet

0 Parça

İç Giyim Seçimi

Tarih: 2014-06-30

İç giyim seçerken dikkat etmemiz gereken noktaların  başında iç çamaşırlarının rahat ve sağlıklı olması gelir. Hijyene en çok ihtiyaç duyulan ve hastalıkların en kolay kapıldığı bu kıyafetler iç giyimdir. Bu nedenle iç çamaşırlarımızı  seçerken titiz davranmamız da çok faydalar var.
Her şeyde olduğu gibi güzellikte içeriden dışarı doğru yansıyan bir durumdur. İçsel olarak huzurlu ve mutlu olduğumuzda bu huzur ve mutluluk yüzümüze ve hareketlerimize de yansır.
İç giyim de buna benzer. İç çamaşırlarımız ne kadar rahat ve güzelse biz  kadınlar da o kadar rahat ve seksi hissederiz kendimizi. İç çamaşırı seçimi kadınlarda olduğu kadar erkekler içinde önemlidir.
Peki doğru seçimi nasıl yaparız ve hem rahat, hem de güzel nasıl hissederiz?
Çok pahalı iç giyim ürünleri veya markalar her zaman daha iyisi anlamına gelmez. kalitesine güvenebileceğiniz ve size kendinizi rahat, iyi hissettirecek bir iç çamaşır uygun fiyatlara da bulunabilir.
İç çamaşırı sizin fazla kilolarınızı örten değil, fazla kilolarınızı nasıl daha iyi görünür hale geleceğinin formülünü bilmelidir ve vücudunuzu daha da öne çıkaran tamamlayıcı bir giyimdir.
Öncelikle bedeninizi tanımalısınız. İç çamaşırı için vücudun tanınması kadar beden ölçüleri yani Göğüs, bel ve kalça ölçünüzü de iyi bilinmeli. yani. Vücut orantınız nedir, güzel ve kusurlu taraflarınız nerelerdir? Kendinizi ve kusurlarınızı ne ölçüde bilirseniz o ölçüde doğru seçimler yaparsınız.
İç çamaşırın biçimini, materyali de iyi seçilmelidirler. Doğru model ve renkler vücudunuzu size daha çok sevdirebilir. Bunu dikkate almalısınız.
 
İç çamaşırında moda son yılların artan trendi. Ancak modanın yanı sıra iç giyimin sağlıklı olması temel prensibiniz olmalıdır. İçimize giydiğimiz bu özel iç çamaşırlarını seçerken, dış giysilerimizden daha titiz davranmamız gerekir.
İç giyim ürünlerini alırken naylon menşe ili  türlerinden uzak durmalı, pamukluları tercih etmeliyiz. Özellikle hassas cilde sahip olan kişilerin buna mutlaka özen göstermeleri gerekir. Bazı kişilerde iç çamaşırının, lastik yerinin deriyle temas ettiği bölgede alerji meydana gelebiliyor. Hatta bu bölgelerde baskı nedeniyle kaşıntı veya kızarıklık da oluşabiliyor. Bu nedenle kişiler, neye alerjilerinin olduğunu ve hangi iç çamaşırlarının kendilerine uygun olduğunu önceden belirlemeli. Ayrıca iç çamaşırınız sizi sıkmamalı, sırf güzel diye ya da moda diye üzerinize aldığınız ürünleri giymeyin, bunlar uzun vadeli sağlık sorunları oluşturabilir, çamaşırın sıktığı bölgede yağ dokusunda bazı kayıplar olabilir, baskının olduğu deride temastan dolayı egzama gibi rahatsızlıklar meydana gelebilir.
Her tarafı pamuk olan iç çamaşırları kullanın. Özellikle çamaşırınızın ağ kısmı pamuklu olsun.
Sıkı iç çamaşırları havalanmayı engelleyerek, mikroorganizmaların artmasına neden olur, bu ürünleri tercih etmemenizde fayda var. Sıkı iç çamaşırları erkeklerde kısırlığa varan tehlikenin tetikçisi olabiliyor.
İyi bir iç çamaşırı göğüsleri ve vücudu şekillendirerek  kadına güven verir.  Kadının büyüleyici görünmesi için güzel göğüslere ve bunları şekillendirecek iyi bir iç çamaşırına sahip olması yeterlidir.
dogru-ic-giyim-secimi iç giyim seçimi iç çamaşırı seçimi