Dil: TR
Para Birimi: TRY
  • TRY
Mağazamıza Hoşgeldiniz! |

Sepet

0 Parça

ince bel için ne yapmalı

Tarih: 2014-07-01

Kadınların  ince belli olma sevdası 19.yüzyılın ortalarında başlıyor. O dönemlerde 60 cmlik bel korkunçtu, hedef 40 cm idi. Bunun için de sımsıkı korseler giyiliyordu. Korse giyerek bel inceltmenin zararlı olduğu kanısına varıldı da korse zulmü ortadan kalktı. yıllar geçtikçe bel ölçüleri kalınlaşsa da yine de  ince belli olmak için her dönem bir şeyler yapılmaktadır.

Sağlıklı bir ince bele sahip olmak çok ta kolay değil. Bu bölgeler ilk yağ depolanan ve en son yakılabilen yağlardır. Bu kısımdaki yağların erimesi bilinçli bir diyet ve düzenli bir spor programı gerektirir. Diyet yaparken sadece karbonhidrat alımını düşürmek yetmez. Meyvelerden ve sebzelerden basit şeker alımı yapılması gerekir. Bel inceltmek için zorlayıcı karın hareketleri yapmayın diğer kaslarınızı çalıştırdığınız kadar egzersiz yapmanız yeterli.
Yemeklerden önce bir bardak su içmek alışkanlık haline getirilmeli. Suyun verdiği tokluk hissi sayesinde yemek porsiyonlarınızda küçülmeler meydana gelecektir. Daha az ve daha küçük porsiyonlar tercih edin.

Beyaz ekmeği tüketmeyi hayatınızdan çıkarın. Tam tahıllı ekmek tüketmek hem daha sağlıklı hem de kilo almanızı önleyici bir etken olacaktır.

Yemekler de lifli gıdalar tercih edin, lifli gıdalar sindirim sistemini hızlandırdığı için tükettiğiniz besinleri sindirmek daha kolay olacaktır.

İnce bir bele sahip olmanın en önemli yolu düzenli spordan geçiyor. Haftanın 3 günü sporu alışkanlık haline getirin. Özellikle pilates belinizi inceltmek isteyenler için oldukça etkili.

Açlık hissini son noktada hissedecek kadar aç kalmayın.

Ne kadar çok aç hissederseniz o kadar çok yemek yersiniz. Sık sık ve az yemek tüketin.

Bitki çayları ilave bir yardımcıdır , özellikle Yeşil çay, Metabolizmayı hızlandırır, kilo vermeye yardımcı olur.

ince bel için ince bel için ince bel için