Dil: TR
Para Birimi: TRY
  • TRY
Mağazamıza Hoşgeldiniz! |

Sepet

0 Parça

Jartiyer

Tarih: 2014-06-13

Jartiyer bayanların ince çoraplarını tutturmak için kullandıkları bele giyilen alt kısmında kumaş veya lastik bağın bulunduğu bir giysidir.

Jartiyer bir çeşit parçalı bayan iç çamaşırıdır.

Jartiyer bel kısmına giyilen parça ve çoraptan oluşur. Yani iki parçadır. Jartiyerde, stripe adı verilen parça jartiyerin boyunu dilediğimiz gibi ayarlamanızı sağlar. Stripeların ucunda bulunan klipsler ise jartiyerin çoraba tutturulmasına yardımcı olur.

jartiyer hem görüntüsü gereği seksi, hem de kullanımı gereği sağlıklı olmasından bayanların iç giyim tercihlerinde ön plana çıkmaktadır. Çünkü jartiyerli çorapta genital bölge rahat bırakıldığı için külotlu çorapların aksine çok rahat ve sağlıklıdır.

Jartiyer lerin renkleri, desenleri, şekilleri farklılık gösterse de hepsinin ortak özelliği erotik ve baştan çıkarıcı olmalarıdır.

Jartiyer kullanmak sanıldığı gibi zahmetli bir iş değildir.Bazı bayanlar jartiyerin ciddi bir uğraş ve beceri ile giyildiğini düşünerek jartiyere

bu ön yargı ile bakmakta bu ise hiç de doğru bir düşünce değildir.Hatta uzun süre kullanıp rahatlığını keşfettiğinizde, bir daha normal külotlu çorap kullanmakta zorlanabilirsiniz. külotlu çorablar gün içinde aşağı doğru düşüp buruşma yapar. Jartiyer giymek külodunuzu giymek kadar kolaydır. Önemli olan nokta jartiyerin stripe denen jartiyer askılarının jartiyerinizle kullanacağınız çorabınıza tutturulmasıdır. Dar giysiler ile jartiyer kullanmamaya özen gösterin. Çünkü sıkı bir kıyafetin içinde jartiyerin stripe’ları ve klipsleri giysinizden belli olacaktır.

jartiyerinizin kesinlikle size uygun olması gerekiyor.jartiyeri çok rahat bir şekilde günlük olarak da kıyafetlerinizin altında kullanabilirsiniz. Jartiyer gün içinde sizi rahatsız etmez.Bedeninize uygun bir jartiyer üzerinizde iken sizi şık ve seksi gösterecektir. Ancak bedeninize göre dar bir jartiyer alırsanız, jartiyerin bel kısmınızı sıkmasından dolayı bu bölgenizde, fazla kilo görünümüne neden olacak taşmalar olacaktır. Aynı şekilde büyük beden jartiyer almanız durumunda ise üzerinizde sıkı durmayacağı için gereksiz bolluklar giysinizden belli olacak göze çirkin görünecektir.

Sıkı ve dar kıyafetin altına 'stay-up' adı verilen jartiyersiz de bacakta durabilen slikonlu çorapları kullanmalısınız.

Jartiyerinizi külottan önce giyiniz,  külotunuzu her zaman jartiyerinizin üstüne giymeye dikkat edin. Çünkü her lavaboya gittiğinizde külodunuzu çıkarmanız gereken durumlarda önce jartiyerinizi sonra külodunuzu çıkartmak tam bir işkence olacaktır. Jartiyerinizi külodunuzdan önce giyerseniz, lavabo ihtiyacınız olduğunda sadece külodunuzu çıkartarak jartiyer belinizdeyken de ihtiyacınızı görebilirsiniz.

Eğer jartiyerinizle birlikte dantelli bir jartiyer çorabı kullanıyorsanız jartiyerinizin klipslerini dantelin ince olduğu bölgelere takın.

Stripe’lar ikisi önde ikisi de yanlarda olmak üzere genelde dört tanedir. Jartiyerinizi giyerken öndeki stripe’ları kendi hizasında çorabınıza tutturun. Diğerlerini ise çorabınızın yan tarafına tutturun. Buna dikkat etmezseniz, jartiyerinizin arka stripeları arkanızda kalır ve oturduğunuz zaman aşırı gerilmeden dolayı çorabınızdan ayrılabilir. Jartiyerinizi giydikten sonra stripeları çoraplara tutturmakta zorluk çekmek istemiyorsanız jartiyerinizi giymeden klipslerini çoraplarınıza tutturun. Yani önce çoraplarınızı giyin, ardından jartiyerinizi giymeden klipslerini çorabınıza tutturun ve daha sonra ayağa kalkarak jartiyerinizi belinize bağlayın.

Jartiyerlerin çok farklı modelleri vardır.

jartiyer jartiyer takım jartiyer jartiyer jartiyer