Dil: TR
Para Birimi: TRY
  • TRY
Mağazamıza Hoşgeldiniz! |

Sepet

0 Parça

Sağlıklı iç çamaşırı 

Tarih: 2014-06-14

Kadınların özellikle tanga ve külot seçiminde hassas davranmaları gerekli.  jinekolojik sorunlardan biri, vajinal enfeksiyonlardır ve çok sık görülür. Bu rahatsızlığın kaynağı tangalar ve slip külotlardır. vajinal enfeksiyonlara işaret eden belirtiler, şiddetli kaşıntı, yanma hissi, sık idrara çıkma, idrar yaparken yanma, kötü kokulu akıntı gibi belirtilerdir. Bu tarz durumlarda tedavinin yanı sıra iç çamaşırı seçim alışkanlıklarımızı da yeniden gözden geçirmemiz gerekmektedir. Özellikle kasıkların sürtünmesi nedeniyle tahrişler ve egzamalar çok sık görünebilir. İdeal olanı yüzde yüz pamuklu olmasa bile çamaşırlarınızın büyük çoğunluğunun pamuk içerikli olmasıdır. En azından tanga ve külotlarınızın ön kısmı kesinlikle pamuk olmalıdır.
 
Naylon giysiler her zaman soruna davetiye çıkarır. özellikle Yaz aylarında  naylon içeren çamaşırlardan uzak durmak önem taşıyor çünkü terleme nedeniyle oluşan mantar enfeksiyonları yaz aylarında daha sık görülür. Bazı bünyeler naylon karışımı giysileri kabul eder ve problem olmaz ama yinede terlemeyi engelleyemezler. Pamuklu ürünler nerdeyse sizinle birlikte nefes alıp verir. Böylece daha az terlersiniz. Oysaki naylon kumaşlar sizi terletir, rahatsız eder.
iç çamaşırı alırken yaz aylarında renkli kıyafetler giymeyi severiz. renkli olanı seçtiysek boyasına dikkat etmemiz gerekir. Çünkü bazı boyamalarda, içeriğinde kansorejen madde bulunan boyalar kullanabiliyor. Bu nedenle aldığınız iç çamaşırlarının doğal boyalarla renklendirilmiş olması en ideali. mümkünse sağlık testinden geçmiş ürünler tercih edin.