Dil: TR
Para Birimi: TRY
  • TRY
Mağazamıza Hoşgeldiniz! |

Sepet

0 Parça

Mutlaka yürümelisiniz

Tarih: 2014-07-10

Özellikle günün önemli kısmını bir ofiste veya masa başında geçiriyorsanız, fiziksel aktivite sizin için çok daha önemlidir. Fiziksel aktiviteye ihtiyaç vücudunuz için en iyi seçenek yürümektir.
Neden mi?
Uzmanlar en sağlıklı egzersizin yürüyüş olduğu konusunda aynı fikirdeler. 
Kilo sorununuz varsa, yürüyüş sizin için en ideal egzersiz ve yaşam biçimi haline gelen bir alışkanlık olmalıdır. Yürüyüş özellikle bel ve kaçlarınız üzerindeki kiloyu azaltarak, kalp üzerindeki baskıyı azaltır.
Hatalı beslenme genellikle bedenimizde kötü kolesterolü yükseltirken, iyi kolesterolü azaltır. Kötü kolesterol, kan damarlarında plak birikmesine ve tıkanmasına neden olur.
Yürüyüş ve dengeli beslenme kötü kolesterolü düşürürken, iyi kolesterolün seviyesini de yükseltir.
Yürüyüş yapmak beden kitle indeksinizi normal seviyelere düşürür. Obezite seviyelerine ulaşmanızı engeller.
Kendinizi yorgun hissediyorsanız yürüyüş yapın! Bu size ters gelebilir ancak doğrudur. Yürüyüş kalp hızınızı yükseltir ve endorfin salgıladığı için, kendinizi daha az yorgun hissedersiniz.
Gergin bir iş günü içindeyseniz, hemen o masadan kalkın ve yürüyüşe çıkın. Yürüyüş yapmak, ruh halinize çok iyi gelecektir. Stresi geride bırakmanın en iyi yolu, temiz hava ve yürüyüş yapmaktır. Ruhunuzdaki o derin sıkıntılar böylece temizlenir.
Osteoporoz riskini azaltır. Kemikleriniz yürüyüş sayesinde güç kazanır.  Yapılan araştırmalar, haftada birkaç gün yürüyüş yapmanın kemikleri güçlendirdiğini ortaya koyuyor.
Meme ve kolon kanserine karşı yürüyüşün çok önemli çok büyüktür. Haftada 3 kez düzenli olarak egzersiz yapmak büyük önem taşır.
Düzenli yapılan yürüyüş ve egzersiz, meme ve kolon kanserini %25 oranında azaltır.
Eğer diyabet riski taşıyorsanız veya ailenizde varsa, mutlaka yürüyüş yapmayı alışkanlık haline getirin. Tip 2 diyabet riskini azaltır. Egzersiz yapmak ile tip2 diyabet arasında bir bağ olduğu yapılan çalışmalarla ortaya çıkıyor.
Uyku kliniklerden gelen bir açıklamayı sizlere aktaralım: Uyku bozuklukları için yürüyüş iyi bir ilaçtır. Düzenli fiziksel aktivite ve yürüyüş, daha iyi bir uyku için bedeni hazırlıyor. Enerjinizi boşaltarak, vücudunuzu uykuya hazırlıyor.
yürümenin faydaları